San Diego Events for Friday, October 24, 2014

Evening

Acoustic Happy Hour

5pm–8pm

Boomont Park Haunt

5pm

Borrego Days Desert Festival

5pm–10pm

Hauntfest on Main

East Main Street and Rea Avenue, El Cajon
5pm–10pm

Buddha Music Group

5pm–8pm

National Food Day Celebration

5pm–8pm

La Mesa Food Truck Food Fest

La Mesa
5:30pm–8:30pm

Gaslamp Ghosts Walking Tour

5:30pm–6:30pm

Yoga at The Headquarters' Pop-Up Studio

5:30pm–6:30pm

Adventure Run: Carlsbad

5:30pm–8pm

Veteran Writers Masterclass Series: Rolf Ynvge

5:30pm–7pm

Glamour Girls

6pm

Financial Readiness Workshop

6pm–7pm

Bumpasonic

6pm

Wine and Canvas: Wildflowers

6pm–9pm

Thriller: Master Class

6pm–7:30pm

Fall Festival

Charley Brown Children's Center, 5921 Jackson Drive, La Mesa 91942
6pm–7:30pm

Pitchfest & Mixer

6:30pm–10pm

Nathan Welden

6:30pm

Haunted Hotel

6:30pm–9:30pm

Fridays with Rick Ross

7pm–11pm

Alt-J and Lovelife

7pm

Carcass, Exhumed, Dia De Los Muertos

7pm

Gregory Michael Does Motown

7pm

Zombie Prom

7pm–9:30pm

Outline in Color

7pm

Lazed and Confused

7pm

Little Shop of Horrors

7pm

The Little Mermaid Jr.

7pm–9pm

Science of Biases: Art of Decision-Making

7pm–8:30pm

Trick or Beating

7pm–10:30pm

Kathy Kallick

7pm

Jon Ji and Company

7pm–10pm

Who Dunnit? Gaslamp Murder Mystery Adventure

7:30pm

Rent

Mayan Hall Theatre, Southwestern Collage, 900 Otay Lakes Road, Chula Vista
7:30pm

Fool for Love

7:30pm

Rounding Third

7:30pm

Jacobs Masterworks Series

7:30pm

Contradancing

7:30pm–11pm

Luke Bryan, Lee Brice, Cole Swindell

7:30pm

Bruce Bruce

7:30pm–9pm

Alice in Wonderland

7:30pm

CANCELLED: Denson's Tiny Universe: Rick James tribute

7:30pm

The Belle of Amherst

7:30pm–10pm

Sean Donnelly

7:30pm–9pm

Warehouse Exhibit

7:30pm–1am

Dance Like No One Is Watching

8pm

BOOMERS, the Music Revue of a Generation

8pm

Les Miserables

8pm

Bright Star

8pm

The Royale

8pm

North Park Playwright Festival

8pm

The Clean House

8pm

She-Rantulas from Outer Space in 3D!!

8pm

True West

8pm

Freud's Last Session

8pm

Johnny Tenorio

8pm–10pm

Dr. Jekyll & Mr. Hyde

8pm

The Afghan Whigs and Foxy Shazaam

8pm

Koffin Kats, Strikers, Hard Fall Hearts

8pm

Rockgarden

8pm

St. Lucia and Robert DeLong

8pm

Fridays with Frank & Friends

8pm

Psycho

8pm–10:10pm

Live Free Fridays: Jonathan Lee Band

8pm

Charlie Arbelaez Trio

8pm

Split Finger

8pm

Deadbolt, 13 Wolves, Hobo Torch

8pm

Club Musae

8pm

The Melvins

8pm

DJ Harvest Karaoke

8pm

Charlie Chavez Quintet

8pm

Miles Ahead

8pm–11pm

Nena Andersen and Frank Lee Drennen

8pm

Jimmy & Enrique

8pm

Josiah Leming, Sur, Caroline Corn

8pm

The Protomen and Urizen

8pm

Searsucker Unplugged

8pm

Granite Hill

8pm

DJ Slynkee and Disco Pimps

8pm

Matthew Strachota & Trailduster

8pm

Sonido de la Frontera, Solark, DJ Unite

8pm

Bump N' Brass

8pm

Department of Descriptive Services

8pm

Christopher Hollyday Quartet

8pm

Friday Night

8pm

Crucial Blend

8pm

Tony Cummins

8pm

Flophouse Playboys

8pm

Johnny Vernazza

8pm

Latex Grenade

8pm

The World According to...Ozzie Gontang

8pm–9:30pm

Rebecca Jade and Oh Spirit

8pm

Christian Bland & the Revelators

8pm

Spooktacular Selection of Songs

8pm

DJ Chris Cutz

8pm

DJ Who

8pm

The Last Call

8pm

Semisi & Fulabula

8:30pm–11:30pm

Night

Join our
newsletter list

Enter to win $25 at Broken Yolk Cafe

Each newsletter subscription
means another chance to win!

Close